Groene kerk – zonnepanelen


Groene kerk zonnepanelen PKN Huissen

Op 22 januari jl. zijn wij als kerk overgestapt van NUON, al jaren lang onze leverancier van gas en elektriciteit, naar Greenchoice. Een bewuste keuze die past bij onze doelstelling een Groene kerk te zijn. Het gas dat wij afnemen is bosgecompenseerd gas. Het is inmiddels iedereen wel bekend dat wij als wij koken, douchen en de verwarming aanzetten aardgas verbranden. Daar komt CO2 bij vrij. Dat is niet goed voor de natuur en de atmosfeer. De uitstoot van ons gasverbruik wordt gecompenseerd door wereldwijd bos aan te planten en bestaande bossen te beschermen. Zoals u weet nemen bomen tijdens hun groei CO2 op uit de atmosfeer en dragen zo bij aan het tegengaan van klimaatverandering. De bosprojecten bevinden zich o.a. in: Indonesië, Peru, Tanzania, Uganda en Zimbabwe. Naast aanplant is bescherming tegen illegale houtkap een speerpunt in het bosbeheer.

Hoewel onze zonnepanelen uitstekend renderen is de aanwezige capaciteit onvoldoende om de het stroomverbruik volledig te dekken. De stroom, elektriciteit, die wij vanaf 22 januari gebruiken is volledig duurzaam opgewekt. Zeventig procent daarvan wordt in Nederland doormiddel van wind-, water, zon- en biomassa-installaties opgewekt. Door te kiezen voor duurzame energie in combinatie met het bewust en zorgvuldig omgaan met onze leefomgeving leveren wij als PKN Huissen, hoe bescheiden dan ook, een bijdrage aan het op verantwoorde wijze in stand houden onze prachtige en unieke blauwe planeet.

 

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *