Geloven – een hele kunst, 10 april


DSC_4951Viering, ontmoeting, een hapje, een drankje. Dat mag je niet missen! Zondag 10 april om 10 uur. Een dienst voor iedereen, voor jong en oud, voor jezelf, je kinderen en je kleinkinderen. Onder het motto: ‘geloven – een hele kunst’. De paus presenteerde onlangs zijn eerste kinderboek ‘Dear Pope Francis’. Met vragen en tekeningen van kinderen uit heel de wereld. Over God en geloven, maar ook over zichzelf. Dat hij dol is op voetballen en graag de tango danst. Dat hij vaak moet huilen omdat het in de wereld niet goed gaat. Dat hij denkt dat God ook vaak huilt. En dat hij – sorry – inderdaad een beetje had gelogen toen hij zei dat hij al bijna 100 was. En daarnaast geeft hij losjes en duidelijk antwoord op de meest ingewikkelde vragen. Aan ons als Protestantse Gemeente stellen we ook een vraag: wie zijn jullie? Wat doen jullie op zondagmorgen? Dat laten we graag zien. We zijn een prettige, betrokken en vergrijzende gemeente. Wij groeien mee in de tijd, we veranderen en we blijven verbonden met de kerk. Onze kinderen en kleinkinderen doen dat niet (meer). Of doen dat anders, leven en geloven op hun manier. En zij vragen ons: wat doen jullie daar? Waarom gaan jullie nog? Ze mogen best merken dat wij en de kerk veranderd zijn. Dat wij als gelovigen ook vragen hebben. Dat wij in de kerk soms ook niet vinden wat we zoeken en nodig hebben. Maar dat we het fijn vinden dat die plek in ons leven er is. Daarom nodigen we onze (klein)kinderen uit voor een ‘gewone’ viering met een paar extraatjes. Met na de viering alle ruimte en gelegenheid om elkaar te ontmoeten. En wie ook wil weten wie wij zijn en wat wij doen op zondagmorgen? Die is van harte welkom!

 

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *