Gemeente-avond 14 april


Bestaat de kerk nog in 2025? Nou ja, dat hopen we natuurlijk wel. En daar doen we van alles aan. Ook op de gemeente-avond van donderdag 14 april a.s. Aanleiding is het rapport van de Protestantse Kerk Nederland ‘Kerk 2025: waar een Woord is, is een weg’. Het maakt veel stemmen los: te somber, heel eerlijk, heel vernieuwend, weinig verrassend… De grondlijn is dat de kerk haar beste tijd heeft gehad. De kloof tussen kerk en tijdgeest, kerk en samenleving, kerk en wat mensen beweegt, is te groot (geworden). We moeten andere vormen van kerk-zijn ontwikkelen. Gewoon opnieuw beginnen. Back to basics.

Bestaat de Protestantse Gemeente Huissen in 2025 nog? Ja, dat hopen we natuurlijk wel. En daar hebben we het over op de gemeente-avond. Gaat onze kerk veranderen, en zo ja, hoe? Houden we een eigen predikant? Gaan we samenwerken met andere kerken? Een kleinere kerkenraad? Wel of geen ambtsdragers? Financieel beheer? Wordt mobiliteit en flexibiliteit kerkcultuur? Volgt vorm de inhoud of andersom? Wat is de basis van ons kerk-zijn in Huissen? Al deze vragen komen o.a. op de gemeente-avond aan bod. Back to basics? Voorlopig gaan we in ieder geval door met en genieten we van onze wekelijkse vieringen op zondagmorgen. Zijn we een kleine, maar levende gemeente met veel actieve vrijwilligers. Groeien we mee, veranderen we en blijven we verbonden met de keDSC_5026rk die ons dierbaar is. Waar we samen komen en elkaar ontmoeten.

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *