Gemeenteavond 11 mei: kloostergesprek


Kloostergesprek met de prior van het Dominicanenklooster        

Op de gemeenteavond is de prior van het klooster, Gerard Braks, onze gast en zal hij ons in gesprek gaan over het klooster in Huissen. Een boeiend kloostergesprek over verlangen en vertrouwen, maar ook de zorgen en vragen van de kloostergemeenschap. In het klooster in Huissen verandert er veel: van buiten & van binnen. Er wordt verbouwd, er treden nieuwe jonge(re) broeders in. Dat werkt door in de gesprekken tussen de oudere broeders en de nieuwkomers. Er zijn de vele gesprekken met de gasten – het klooster is een huis vol verhalen waarin voelbaar wordt hoe het religieuze landschap in Nederland verandert. Nog steeds zoeken mensen elkaar op om zich te verstaan met geloof, hoop en liefde. Zijn er onverwachte gesprekken waarin mensen elkaar vinden.

Ik verheug me op deze ontmoeting: het is goed om als buren in hetzelfde stadje elkaars (geloofs)leven te delen. En kan het zeer behulpzaam en inspirerend zijn om ons eigen gemeenteleven te spiegelen en te bezien vanuit ‘het klooster-perspectief’. Fijn ook om te merken hoe Gerard Braks direct op onze uitnodiging inging. Wij willen hem – ik hoop in een brede kring!- gastvrij ontmoeten in een uur vol inspiratie, met ruimte voor vragen en onderlinge bemoediging. Vanuit dit gesprek kijken we daarna naar onze eigen geloofsgemeenschap. We willen dit doen aan de hand van de Plaatselijke Regeling waarin we verdere stappen zetten op weg naar een geloofsgemeenschap waarin we SAMEN als ambtsdragers en werkgroepen gestalte geven aan het gemeente-zijn. Verder komt de invulling van de organisatie van het verjaardagsfonds aan de orde. En er is tijd en ruimte om elkaar te ontmoeten met een drankje. Vanaf 19.30 uur is er koffie en/of thee, het kloostergesprek begint om 20.00 uur, vanaf 21.30 uur een drankje. Welkom!

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *