29-10-2023 Scheppingszondag, ds. Jan Bos


Thema: het groene hart van het geloof

Voor de scheppingszondag die we elk jaar vieren hebben we dit jaar gekozen voor teksten uit het kleine profetenboek Joël. In heel veel kerken in Nederland waarde zogenoemde Micha-zondag werd gevierd, zijn deze teksten gelezen. Woorden die er niet omheen draaien. Zware teksten over de staat van de natuur die een afspiegeling is van de staat van de mens. De akkers zijn verdord en verdord is ook de vreugde van de mens. Woorden die akelig dichtbij onze huidige wereld komen.
Naast deze lezing horen we het grote gebod uit Mattheus 22. De doorgaande lezing van deze zondag. God en je naaste liefhebben als jezelf. En die naaste is ook de naaste ver weg, zullen we zien.

Op deze zondag maken we onze dankbaarheid voor de schepping concreet in praktische zaken: de (her-)start van de werkgroep Groene Kerk, voedsel inzamelen voor de voedselbank en meedoen met de zwerfafvalbrigade in Huissen op 4 november.

Tot zondag!

De voorbereidingsgroep: Hennie Klaassen Bos, Peter Brouwer, Leen Capel, Mariëtte en Frans van Herwijnen en Jan Bos.

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *