3-3-2024 Viering ds. Jan Bos


Komende zondag gaat ds. Jan Bos voor. Tafelviering. Medewerking wordt verleend door de cantorij.

“Mijn huis zal een bedehuis heten voor alle volken” (Jesaja 56, 7)

De bovenstaande Hebreeuwse tekst staat op de gevel van “één van de mooiste synagoges in West-Europa : die in Enschede. Mijn huis zal een bedehuis zijn ! Daarover gaat het zondag als zowel Jeremia als Jezus in de tempel komen. Jeremia doet een vlammende oproep aan zijn volk om zich te bekeren van kwalijke praktijken. Jezus komt in de tempel (Johannes 2) en ziet de handel die er wordt gedreven. Hij ranselt alle handelaars de tempel uit met de woorden uit Jesaja 56 : mijn huis zal een bedehuis zijn ! In het gesprek dat daarna volgt verinnerlijkt Jezus de tempel en betrekt die op zijn eigen leven. In het tafelgebed dat wij met de cantorij zingen voordat we brood en wijn delen komt dit passende zinnetje voor : “Gij die uw woning maakt waar ieder welkom is”. Die woning zouden wij zelf ook kunnen zijn. Een bedehuis dus.

Tot zondag!

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *