5-5-2024 Viering ds. Jan Bos


Zondag 5 mei 2024 – aanvang 10.00 uur
6e van Pasen   Tafelviering
Rogate: Vraagt

Voorganger           : ds. Jan Bos
Organist                : Herman Schimmel
Lector                    : Wilmy Viëtor


Zondag 5 mei 2024

Aanstaande zondag is de derde zondag in een serie van drie: we zijn bezig met de eerste drie hoofdstukken ven Genesis, naar aanleiding van de levensboom die op de nieuwe Paaskaars staat. In hoofdstuk 3 lezen over de mens en zijn vrouw die van de boom van kennis van goed en kwaad eten, ondanks het verbod van God. Het verhaal wordt gezien als de zogenoemde  zondeval en het begin van alle ellende in de wereld. Toch kan je het verhaal ook zien als een beschrijving van de weg van de mens vanuit de naïviteit naar het volwassen-zijn, met alle gevolgen van dien: zweten, zwoegen, met moeite kinderen baren etc. Als wij mensen groter worden en volwassen komen we los van onze ouders en leren we keuzes maken, met vallen en opstaan. Het mooie in elk geval is dat God de mens en zijn vrouw niet afstraft, zoals hij had aangekondigd. Ze moeten wel het paradijs uit om te zorgen dat ze niet óók van de boom des levens eten. Een prachtig en wonderlijk verhaal. Zondag delen we ook brood en wijn met elkaar, als teken van het paradijs Zie het hongerdoek, rechtsboven!

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *