3-12-2023 1e advent, ds. Jan Bos


De eerste adventszondag draait om de woorden ‘wankelpunt’ en ‘kantelpunt’.
We beginnen aan een nieuw kerkelijk jaar. In een wankele wereld draait onze blikrichting van de lezingen vooruit : we hopen en verwachten de komst (latijn : adventus) van het licht. En daar zijn we zelf ook bij. We lezen deze adventszondagen elke zondag uit de brief van Paulus aan de Filippenzen. Dat is een brief vol vreugde en verwachting ! In deze wankele en wiebelige tijd gelooft Paulus in het kantelpunt dat wij mensen kunnen zijn als we willen geloven in de kracht van Gods liefde die in ons werkelijkheid kan worden. Jezus komt: ook in ons ! In de evangelielezing uit Marcus komt dat woord ‘wankelen’ ook voor : als alles wankelt komt de Mensenzoon. Wat betekenen die woorden voor ons ? Heel mooi dat we samen brood en wijn gaan delen, met een prachtig- door de cantorij gezongen – tafelgebed !

Welkom !

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *