19-11-2023 ds. Jan Bos


Viering zondag

We zijn bijna aan het eind van het kerkelijk jaar en dus ook aan het einde van de doorgaande lezingen uit Mattheüs, het Bijbelboek dat dit jaar de rode draad was in het oecumenisch leesrooster. Jezus spreekt in ons gedeelte over wat wij ‘het laatste oordeel’ zijn gaan noemen: de Mensenzoon komt terug en zit op een troon en scheidt de bokken van de schapen. De schapen zijn bestemd voor het eeuwige leven, de bokken voor het eeuwige vuur. Op dit Bijbelgedeelte zijn allerlei dogma’s en theologieën gebaseerd: de voorbestemming van mensen (de ‘predestinatie’), een oordeel van ons mensen aan het eind van de tijd, een hemel en hel. Maar dit Bijbelgedeelte heeft ook veel mensen geïnspireerd om ‘werken van barmhartigheid’ te doen. Alles wat wij aan zieken, gevangenen, armen en hongerenden (de minsten der mensen) doen, doen wij aan Jezus. Een bekend en berucht Bijbelgedeelte dus, dat angst kan opwekken, maar ook juist kracht geeft om barmhartigheid te doen.

In deze viering besteden wij aandacht aan de aanstelling van Yolanda de Wit als vertrouwenspersoon in de ring Elst. Het is heel fijn dat zij dit namens onze gemeente gaat doen.

ds. Jan Bos

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *