25-2-2024 Taizé viering


Taizé viering zondag 25 februari, 19.30 uur (kerk open 19.00 uur)

De gemeenschap van Taizé (Frans: Communauté de Taizé) is een Internationale christelijke oecumenische kloostergemeenschap die haar oorsprong vond in Taizé (Bourgondië Frankrijk). Kenmerkend voor de gemeenschap zijn de liederen die in de gebedsvieringen gebruikt worden. Het zijn korte liederen die gewoonlijk vele malen achter elkaar gezongen worden. De gedachte hierachter is, dat het lied als een gebed in je onderbewustzijn een plaats vindt, en zo de hele dag kan dienen als meditatief, stil verlangen naar God. Vaak zijn de liederen een of twee regels lang, vierstemmig of canon en worden ze begeleid door gitaar of orgel met eventueel enkel solo-instrumenten.

De viering in de geest van Taizé vindt plaats op zondagavond 25 februari 2024 in de Protestantse kerk Raadhuisplein 35 Huissen. Aanvang van de viering is 19.30 uur, de kerk is om 19.00 uur geopend. Na afloop is er de mogelijkheid om met elkaar na te praten over de viering (Huub Langeweg, www.pknhuissen.nl).

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *