14-4-2024 Viering ds. Jan Bos


De komende drie zondagen waarin ik voorga heb ik gekozen voor de eerste drie hoofdstukken van Genesis. De aanleiding daarvoor is de afbeelding op de nieuwe Paaskaars in onze kerk. Daarop staat een boom en volgens de makers van de kaarsen stelt deze boom de ‘levensboom’ voor uit het tweede scheppingsverhaal (Genesis 2) voor. De andere aanleiding is een prachtig lied dat ik tegenkwam. In dat lied wordt het verband gelegd tussen de schepping en Pasen: “God heeft het Licht geroepen”. God riep “Er zij licht” bij de schepping en ook bij de geboorte van Jezus. En ook bij zijn graf: Er zij Licht. Deze kernachtige woorden zijn de rode draad in de bijbel, in het geloof en in ons leven. Ik ga ook iets vertellen over de eerste letter van de bijbel (zie afbeelding) die eigenlijk ook een samenvatting van heel de bijbel is.


Jan Bos

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *