19-5-2024 Pinksteren, ds. Jan Bos


Aanstaande zondag vieren we Pinksteren ! Aanvang 10 uur.

Een prachtig feest van eenheid en nieuwheid en frisheid ! Vuur en vlam en een nieuwe taal. Zondag concentreer ik mij op het wonder dat de mensen door de Geest van God elkaar verstaan, ondanks hun verschillende taal. Als oudtestamentische tegenhanger van dit verhaal lezen we daarom verder uit Genesis: over de torenbouw van Babel, waar mensen elkaar juist niet meer verstaan omdat ze zich hebben verwijderd van de Levensboom. Pinksteren is het verhaal van het verstaan !

We zingen over vuur en wind en taal, in verschillende soorten liederen en toonaarden.

De cantorij helpt ons daar gelukkig bij !

ROOD

Met Pinksteren is de liturgische kleur ROOD : de kleur van de liefde en enthousiasme !

Mijn vraag is of jullie allemaal zoveel mogelijk in het ROOD willen komen.

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *