7-7-2024 Viering ds. Hans van de Wal


Viering van Woord en Tafel zondag 7 juli 2024. Lezingen: Ezechiël 2: 1-7 en Marcus 6: 1-6

Het gaat vandaag over geroepenen, mensen die namens God hun eigen mensen moeten aanspreken. Ezechiël en Jezus om precies te zijn. Zij voelen, of liever gezegd: wéten, zich geroepen om de mensen in hun omgeving bij de les te houden, bij wat het leven en samenleven goed en zinvol, anders gezegd: leefbaar houdt. In godsdienstige termen: zij herinneren de mensen aan wat goed en rechtvaardig is, aan wat God ons mensen belóóft en wat God van ons mensen verwácht. In de bijbel heten zulke mensen, zulke geroepenen ‘profeten’. Ik zal vooral stil staan bij de opdracht die de balling Ezechiël in het verre Babylon krijgt maar ook Jezus die in zijn vaderstad op weerstand stuit komt aan de orde. Is er verband met onze situatie en zo ja: hoe dan?

 

 

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *