Zondag 1 april, Paasmorgen


PASEN
‘Vandaag is het Pasen’, zegt mijn vader
‘Kun je dat ook zien?’, vraag ik.
‘Kijk maar eens goed naar de bomen’ zegt hij,
‘kijk, die ontwaken uit hun winterslaap.’
‘Ontwaken? Kunnen bomen wakker worden?’
‘Ja’, zegt mijn vader, ‘dat kunnen ze.
Pasen is het feest van het wakker worden,
dat dingen weer opnieuw gaan leven,
opnieuw beginnen.
Met Pasen worden mensen opnieuw wakker
omdat we dan vieren dat Jezus
uit het graf is opgestaan.
Wakker worden, je mag leven!
Dát is Pasen’.

Pasen heeft alles te maken met kijken en voelen: door het donker van de nacht heen het licht in het leven blijven zien en voelen. Deze dagen merken we natuurlijk ook dat Pasen (geloven) met woorden en horen te maken heeft. Muziek, liederen, teksten,verhalen en gebeden.
Op deze Paasmorgen hoort Maria dat iemand haar naam uitspreekt. In de mist van haar verdriet breekt er dan iets door. Wat er gebeurt, hoe mijn leven verder gaat – Hij zal mij blijven aanspreken.

We luisteren naar een lied dat Rodolfo ons uit Cuba heeft opgestuurd. In ons midden wordt Mariette van Herwijnen-Lastdrager bevestigd als ouderling. Met/voor de kinderen gaan we een Paaskaart maken: een scheurkaart om goede dingen uit te delen – neem zoveel als je nodig hebt! Over delen gesproken: vergeet je spaardoosje niet! En het refrein van Pasen zal steeds terugkeren: dank u wel God dat u ons leven geeft en leven wakker roept – maak ons open voor uw (paas)licht!

 

Drempellied
Zingen: Lied 637: 1 , 3 en 4
Lied bij de Veerigdagentijd  (melodie 558)
Zingen Lied 858
“Weet je dat de lente komt”
Zingen : “Ik zal er zijn voor jou”
Slotlied : “U zij de glorie”  (Lied 634: 1 en 2)

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *