Psalmen van de Korachieten


Studieavonden ‘De Psalmen van de Korachieten’ Onder leiding van Ds. Theo A.R. de Zwart (Arnhem)
In de Psalmen worden vaak de moeilijkste worstelingen van het leven weergegeven. Aan de ene kant zien we de schrijvers van de Psalmen als mensen die kopje onder gaan in de beproeving, in al het afschuwelijke dat hun overkomt. ‘…Waarom verstoot Gij mij? Waarom ga ik in het zwart vanwege des vijands onderdrukking?’ Aan de andere kant zien we de  psalmisten zich niet aan hun verdriet overgeven. Ze leggen zich er niet bij neer om zo somber en neerslachtig te zijn, want er moet gehoopt worden. ‘Hoop op God, want ik zal Hem nog loven, mijn Verlosser en mijn God!’
Er zijn geloofs- en menselijke slingerbewegingen waar te nemen. Het éne moment volgt op het andere. De psalmisten geven in poëtische vorm verslag van wat zij hebben doorgemaakt. Ook wij hebben te maken met moeiten, zorgen en pijn. Ziekte, verlies van geliefden, eenzaamheid… al deze dingen komen voor in ons leven en slaan vaak diepe wonden.
In vier avonden in de wintermaanden in de Protestantse Gemeente Huissen (Raadhuisplein) hopen wij met u in deze omstandigheden terugte grijpen naar de levensliederen van de Psalmen die geschreven zijn door de Korachieten. Echter dan niet in ongelovige opstandigheid, maar in een gelovig worstelen met Gods leiding en heilige Geest!

Data:

Donderdag 10 januari 2019 [Psalm 42 & 43 ‘Intens verlangen naar God’]
Donderdag 31 januari 2019 [Psalm 44 ‘Onbegrpen lijden’]
Donderdag 21 februari [Psalm 88 ‘Worstelen met God’]
Donderdag 4 april 2019 [Psalm 84 ‘Thuis bij God’]

Locatie: Protestantse Kerk Huissen. Raadhuisplein 35. Tijd: 19.30 – 21.00 uur.
Inlichtingen (eventueel andere data!) en opgave(n): Ds. Theo A.R. de Zwart. Mobiele nummer: 06-33104010. e-mail: thardezwart@gmail.nl

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *