26-05-2019 Ds Wim Blanken, Zutphen


Zondag 26 mei heet Rogate – Bidt! Op de zondag die vooraf gaat aan Hemelvaart vragen we: “Heer, komt in deze tijd uw heerschappij?” Paulus beschrijft de strijd van Christus met de machten die ons beletten vrolijk en vrij te leven. We lezen behalve Joël 2:21-27, Openbaring 21:10-12; 22-27. Het evangelie is Johannes 14:23-29. We vragen om open oren, staan stil bij het werk van de Geest die Jezus Zijn discipelen toezegt. De Heer spreekt over de Parakleet, de Trooster. De Parakleet doet wat Zijn naam zegt: in de kring roepen. In de kring van de gemeente, waar ’t Woord ons met perspectief doet leven! Dat is troostrijk. De Geest roept ons Jezus in herinnering: machtig in woord en daad! Het merkwaardige van de macht van Jezus is dat deze te maken heeft met “vrijheid.” Vrijheid waarin wij mogen delen. Welkom in de kring!

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *