25-10-20 ds Matthijs Glastra Scheppingszondag


Twee geloven op een kussen  . . . .

Vanmorgen volgen we Paulus op zijn derde zendingsreis (Handelingen 18 – 21) . Zijn vierde reis eindigt in Rome waar hij de dood vindt. Jammer, want Paulus had een grote ambitie: naar Spanje reizen. Stel je voor dat dit gelukt was, dat Paulus in Santiago de Compostella aankomt en dan vernietigend uithaalt naar al dat pelgrimsgedoe . Kappen met die handel!
Zo iets gebeurt in Efeze. Een populaire pelgrimsplek voor Artemis, godin van de vruchtbaarheid.
Zinloos zegt Paulus, goden met mensenhanden gemaakt zijn onvruchtbaar.
Het is verrassend om te ontdekken dat Efeze tot op vandaag bedevaartsplek is gebleven, en wel voor Maria, de moeder van Jezus. Na Jezus dood is zij niet in Jeruzalem of Nazareth  blijven wonen, maar is zij verhuisd naar Efeze. In West-Turkije met een islamitische cultuur is zij een ontmoetingsplek geworden tussen christenen en moslims. Want Maria heeft zo veel  ruimte en liefde: twee geloven op een kussen, daar slaapt Gods (Allahs) liefde tussen. Daar zou Paulus zich goed in herkennen. Net zoals bij deze mantelmadonna uit Amersfoort: er is altijd ruimte in haar brede mantel om jouw gebed aan haar te geven.

Matthijs Glastra

 

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *