5-3-2021 Wereld (vrouwen) gebedsdag


De eerste vrijdag van maart is het Wereld(vrouwen)gebedsdag, een wereldwijd oecumenisch teken van verbondenheid. Dit jaar is de liturgie gemaakt door vrouwen uit Vanuatu. Zij kozen als thema “Rotsvast” , een tekst uit de Bergrede  (Mattheüs 7: 24-27) waar een huis op de rots standhoudt  in wind en regen. Vanuatu werd in 2015 getrofefn door de cycloon Pam en Juliette Pita (1964) uit Vanuatu maakte daarna dit schilderij, ‘Cycloon Pam II: 13 maart 2015’ .We zien een buigende en biddende moeder met haar kind. De golven beuken, maar een palmboom buigt zich beschermend over hen heen. De palmboom is Juliettes favoriete boom: hij heeft sterke wortels die winden kunnen weerstaan. De rok van de vrouw is gemodelleerd naar de traditionele kleding op Erromango, het eiland waar de kunstenares werd geboren. Aan de horizon zijn kleine kruisen te zien, ze staan symbool voor de slachtoffers van cycloon Pam in 2015.
Omdat er door de beperkende coronamaatregelen vrijwel nergens vieringen kunnen worden gehouden zal er vanaf 25 februari een alternatieve viering beschikbaar zijn op het YouTube-kanaal van de Wereldgebedsdagorganisatie. Deze viering is tot half maart te zien en te beluisteren.

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *