22-8-2021 ds. Matthijs Glastra


Simson wordt verliefd op Delila en aan haar vertelt hij zijn geheim: als ik geschoren wordt, wijkt mijn kracht. Dan word ik zwak als alle andere mensen. Als dat vervolgens gebeurt sterft met zijn lange haar ook de levenslange last van het Nazireërschap. Maar in Simson’s hart is er iets van het geheim gebleven. In de tredmolen waarin hij nu zijn leven slijt komt hij zijn roeping op het spoor.
Toen hij nog kon zien was hij blind voor het Nazireërschap – nu hij blind is begint hij in te zien wat dat betekent. Zo eindigen de verhalen rondom Simson met een andere Simson dan waarmee ze  begonnen. Een profetisch boek dat appelleert: zֶó kan het niet , zou het anders kunnen ? Dat sterk weet van  zwak , dat blind verandert in zien, dat vrijheid en je binden kunnen samengaan? Vanmorgen lezen we Rechters 16.

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *