Kerstavond ds Matthijs Glastra


Kerstnachtviering maandag 24 december 22.00 uur m.m.v. de cantorij. Voorganger ds. Matthijs Glastra.

Het wordt heel vaak genoemd: Kerst is een tijd waarin ik bepaald word bij de mensen die me dierbaar zijn. Familie, vrienden, mensen met wie ik me echt verbonden voel. Iemand noemde dat de kleine kring van haar leven. Dat doe ik altijd op tweede kerstdag. Eerste kerstdag is er voor de grote kring van het leven: dat we op deze wereld samen mens zijn. Ze is al jaren vrijwilligster bij de kerstmaaltijd en kerstontvangst van het Inloophuis in Arnhem. Mensen zonder dak, zonder familie waar ze naar toe kunnen gaan. Mensen die te vaak ervaren dat ze in het leven hun plek niet hebben gevonden. Daarom ga ik daar eerste kerstdag heen, want zonder die verbondenheid, die grote kring van het leven, kan ik geen kerst vieren.

Jezus wordt geboren in een stal, geen plaats in de herberg. Met ouders zonder vaste verblijfplaats, een vluchtelingenbaby geboren langs de kant van de weg. Breekbaarder dan een baby kan God niet worden. Kostbaarder ook niet. Die baby, Jezus, waarin God weerspiegeld wordt, roept van alles bij ons op. En als we dan de lievigheid en gezelligheid van de kerst voorbij zijn, nodigt dit mensenkind ons uit om te verzorgen, te koesteren, op te pakken en te troosten, te voeden en mee te groeien. Al die dingen legt God bij de mens neer en hoopt dat we op die uitnodiging in gaan. En dan is kerst geen herhaling van zetten, maar steeds opnieuw een gebeuren dat inspireert en kracht geeft.

 

 

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *