24-2-2019 mw Ellie Morelissen


Nog zijn we in de verlengde tijd van Epifanie. We gaan dan ook verder lezen in de ‘Veldrede’ van Lucas. Nog steeds gaat het om, zoals we toen hoorden, ‘wij en zij’. Misschien valt u het op dat we van de nu te lezen verzen er enkele ook vorige week hoorden. Dat vindt u vast niet erg. Hoop ik. Het vers waar toen mee werd afgesloten, was: ‘Behandel anderen zoals je wilt dat ze jullie behandelen’.

Dat moet voor iedereen toch makkelijk klinken. Logisch toch? Of niet? Natuurlijk denk je dan. Maar dan volgen een paar verzen – en die horen we dan nu – die er toch een wat ander accent op lijken te leggen. Het blijkt toch minder makkelijk te zijn dan eerst gedacht. Als lezing uit het eerste testament lezen we het verhaal over Jozef die zich in Egypte bekend maakt aan zijn broers. Die broers die hem vroeger verkocht hadden.

Verheldert dit de uitspraken in Lucas?
Ik probeer daar met u over na te denken.

Elly Morelissen

 

Gewaarwording

Alleen als ik staan blijf
voel ik de wind
als een boom in zijn buigen
en flarden geritsel
als water bewogen
in rimpelend licht.

Niet als ik meegaand
de wind in het zeil volg.

Alleen als ik sta
of er dwars tegenin.

Dana Hokke
Uit: Gebroken wit

Voorganger:    Mw. Elly Morelissen
Organist:    Herman Schimmel

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *