28-3-2019 Filmavond ‘Walk with me’


Opnieuw een film bij het thema ‘Stap in de stilte, inspiratie uit het kloosterleven’. Deze keer een documentaire reis in de wereld van mindfulness en Plum Village waarin de boeddhistische leermeester Thich Nhat Hanh centraal staat. Drie jaar lang worden de inwoners van Plum Village gevolgd. De film laat niet zozeer de boeddhistische filosofie als wel de boeddhistische geestesgesteldheid zien: tolerant, ego-loos en liefdevol tegen de achtergrond van de vredige atmosfeer van het kloosterbestaan.

‘Walk with Me’ is genoemd naar een wandelmeditatie en laat zich ook vanuit dat tijdsperspectief verstaan. En dat is altijd lastig in een documentaire over boeddhisme (elke religie!). De dingen hebben hun tijd nodig. Filmtijd en meditatietijd, het is net als wandelen. Het is altijd té lang of té kort.

De aanvang is om 19.30 uur in de kerk. D film wordt kort ingeleid en na afloop is er tijd voor nagesprek. Voor verdere info: Matthijs Glastra, predikant@pknhuissen.nl of 06 21 29 41 43

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *