19-2-2020 Thema Bonhoeffer


Gesprekskring Bonhoeffer, 20.00 uur

Op 3 avonden gaan we met onszelf, elkaar en Bonhoeffer in gesprek. Het boek(je) “Verlicht geloven – geloven in de geest van Dietrich Bonhoeffer“ van Gerard Dekker is daarbij onze rode gespreksdraad. Omdat de derde avond niet door is gegaan i.v.m. het Coronavirus vind je hier een document met achtergrondinformatie.

Data: 19 februari, 4 en 18 maart 2020

Tijd: 20.00 – 21.30 uur

Locatie: Raadhuisplein 35

Kun je als modern mens eigenlijk nog wel geloven? Maakt de ballast van al die traditionele christelijke beelden en woorden geloven niet veel te zwaar?

De godsdienstsocioloog Gerard Dekker, geïnspireerd door het gedachtegoed van Dietrich Bonhoeffer, zocht naar een nieuw verstaan van die christelijke traditie, ‘een verlicht geloof’. Geloven is leven in vrijheid en verantwoordelijkheid, is leven voor de ander.

Zie ook Sjaloom Winter 2020, pag. 2

Info: Matthijs Glastra , 06 2129 4143

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *