7-6-20 Zondag Trinitatis, ds Matthijs Glastra


We zijn via  www.kerkomroep.nl  met elkaar verbonden in een moment van bemoediging en bezinning

Het boek Handelingen kent een vliegende start. Na het Pinksterfeest worden er elke dag wel een paar duizend mensen aan de gemeente toegevoegd. Petrus verricht wonderen en tekenen. Mensen verkopen alles wat ze hebben , wat er is wordt gemeenschappelijk gedeeld. Niemand zegt ‘nee’ als je vraagt of ze iets voor de kerk willen doen. Maar let alsjeblieft goed op: na een paar hoofdstukken wordt het al wat eerlijker en minder utopisch. Annanias en Safira liegen en houden stiekem wat achter ;  er ontstaan barsten scheuren en verdeeldheid tussen verschillende groepen en stromingen.
Het vuur dat brandt gaat soms ook (even) uit. Zoals dat ook met mensen kan gebeuren. Met je gezondheid, je liefde, je geloof. Ik wil nog één keer met Petrus meekijken, hij de rots gebruikt in Handelingen 4 een tekst uit de psalmen: over de hoeksteen, de rots, Petrus – Jezus, een steen door mensen aan de kant gelegd, gekruisigd, maar nog steeds levend!  Mooi als jouw naam deel mag zijn van een verhaal . Mooi als ik mijn naam met het verhaal van God en mensen wil en mag verbinden. Het geeft Petrus vrijmoedigheid, een prachtig woord om deze zondag Trinitatis  te overwegen.

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *