14-6-20 ds Theo de Zwart


De twee kanten van de huidige kerkmedaille . . .

’t is net of we in de gedachtenishoek een raampje hebben gemaakt.
En precies waar het buitenlicht naar binnenvalt branden er twee kaarsjes.
Hoe mooi kan het licht met de werkelijkheid spelen en ons heel andere dingen laten zien dan we dachten te zien. Het is een ‘gewone’ foto zonder enige trucage, het is de weerspiegeling van het raam aan de ene zijde van de kerk in het glas van de gedachtenisplek aan de overzijde.

Voorganger is ds. Theo de Zwart. We gaan weer voorzichtig de kerkruimte vullen. Dat is de ene kant, fijn ! De andere kant van de medaille is: nog heel lang zullen kerkbezoekers de minderheid vormen en thuisvierders de meerderheid. Dus zullen en willen we niet vergeten: alles wat binnen gebeurt is met buiten verbonden. Er staat een raampje open naar elkaar. In de kerk en thuis. Een viering is en blijft zo ‘een kattenluikje naar de eeuwigheid’ , naar elkaar, naar God en wereld.

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *