15-11-20 ds. Matthijs Glastra


Op reis gaan met Paulus ? Dat laat zich niet voorspellen en  van tevoren vastleggen. Ik had aangegeven dat in drie zondagse vieringen in de maand oktober Paulus’ reizen  centraal zouden staan , daarna zouden we verder gaan met zijn brieven.  Maar na drie uiterst boeiende en inspirerende  (zendings)reizen kan ik eigenlijk niet anders dan ook meegaan met Paulus op zijn laatste reis: naar Rome. Een toegift, voordat het doek valt en hij oplost en verdwijnt. Het boek Handelingen houdt er dan opeens mee op.

Paulus, man van de vrijheid, man die vrijheid preekte én leefde is de laatste vier jaar van zijn leven gevangene geweest, geboeid, vastgeketend niet aan een muur maar aan elke kant een soldaat. Lock down – vreselijk! terwijl hij nog zulke grootse plannen en idealen had. Gekooid in zijn geloofsvlucht om Gods goedheid aan de hele wereld te verkondigen. We lezen vanmorgen het laatste hoofdstuk van zijn levensverhaal en Lucas neemt daar alle ruimte voor (hoofdstuk 21-28), een kwart van zijn boek. We lezen fragmenten en zien een rode levensdraad oplichten:  Paulus blijft tot het einde vrijuit spreken en getuigen , zich gedragen wetend door de bescherming en liefde van Gods nabijheid.

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *