11-4-2021 ds. Frank Leever


Met Beloken Pasen wordt de paasweek (‘het paasoctaaf’, acht dagen vanaf Pasen) afgesloten. Vroeger droegen christenen die op de paasnacht waren gedoopt acht dagen lang een wit kleed, symbool van hun nieuwe geboorte. Quasi modo geniti, als pasgeborenen.

Geloven dat Jezus opgestaan is uit de dood?
Op deze zondag na Pasen lezen we uit het Johannesevangelie over Tomas, die weigert om te geloven dat de Heer zou zijn opgestaan uit de dood (Joh. 20 : 19 – 31). Het is ook niet zo gemakkelijk om een dergelijk bericht te horen en te geloven. Alsof je een pompoen in een keer doorslikt….  Daarom wil ik graag met u samen nadenken over welke rol het geloof in Jezus’ opstanding uit de dood voor ons speelt. Wat betekent het nu in ons dagelijkse geloven en leven?

ds. Frank Leever

 

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *