15-8-2021 ds. Matthijs Glastra


.

Mijn computer moest gerepareerd worden. Ik kon erop wachten, maar het duurde veel langer dan gedacht. Niet het geheugen, niet de schijf, niet de koeling – maar het was de processor. Het duurde erg lang voordat het geheim zich prijsgraf. De reparateur mopperde stevig en krabde zich geregeld achter de oren. Het is een raadsel waarom die het niet doet!! Ondertussen had ie mij al verklapt wat zijn geheim was om elke dag goed te beginnen. . .  een bord havermout!
Simson is een verhaal van lang geleden, een rechter, een buschauffeur die ons meeneemt op reis naar de goede bestemming. Het is en blijft een raadsel: waarom doen wij niet mee met dat Rijk van Vrede en Recht, van een Beloofd Land waar het goed leven is met elkaar? Voor de Joden in ballingschap is en blijft het grote geheim dat God zijn volk door alles heen niet loslaat. Zo schreven zij de verhalen van de Rechters. Vanmorgen lezen wij Rechters 14 en 15 – over een mislukt huwelijksfeest met een vreselijk gewelddadige nasleep.

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *