14-11-2021 ds. Matthijs Glastra


Viering 10.00 uur, ook te volgen via kerkdienstgemist.nl, ook op een later tijdstip.

Vertalen is verraden. Je verliest altijd iets van de moedertaal, van het origineel, van een eerste gevoel. Mijn kleinzoon van 3 en zijn moeder doen hun best om de Nederlandse taal te leren spreken en verstaan. Moeilijke woorden zijn leuk, lekker & gezellig, want die kunnen van alles betekenen. Probeer bovenstaande tekst maar eens in het Engels te vertalen. Onvertaalbaar!
Marjolijn van Heemstra  schreef een gedicht over Mozes en de openbaring van de Godsnaam , Ik ben die Ik ben. Zij zou daar geen genoegen mee nemen en hebben doorgevraagd. Want wat zeg je daarmee? Alles en niets tegelijk. Kom op God, dat is te vaag, te ver weg. Hoe kun je de ervaring van God, van een levensbron, in woorden vertalen ? Laat God zich in taal vangen ? We lezen vanmorgen twee gedichten en Psalm 119: 1-24.  In zijn woord ontmoeten God en mens elkaar.

Matthijs Glastra

 

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *