16-1-2022 ds. Matthijs Glastra


 

Johannes en Marcus slaan het over, Matteus en Lucas geven ons een kleine inkijk in Jezus’ jonge jaren. De schilderkunst en volksvroomheid hebben die blinde vlek op hun manier volop ingevuld: Jezus is een voorbeeld(ig) jongetje. De Nieuwe Bijbelvertaling 2021 vestigde daar onlangs extra de aandacht op door het schrappen van het woordje ‘voortaan’  in de zin “Hij reisde met hen terug naar Nazaret en was hun voortaan gehoorzaam”. Alsof Jezus voor die tijd niet ? en daarna altijd ??

Deze 2e zondag na Epifanie niet de klassieke lezing van de bruiloft in Kana, maar blijven we met Lucas het spoor van Jezus volgen. We lezen over de 12-jarige Jezus in de tempel, Lucas 2: 40-52. Bar Mitswa, zoon van de wet, kind van God. De grote vraag lijkt te zijn ‘waar is Jezus’, terwijl de échte vraag voor Lucas is: ‘wie is Jezus’. De stem van Gods Woord en zijn levensbestemming kruisen elkaar hier al wil Lucas ons vertellen. Ook een vraag naar ons leven: bezig willen zijn in de dingen van God onze Vader. . . .

Matthijs Glastra

Online viering te volgen via www.kerkdienstgemist.nl

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *