220320 ds. Matthijs Glastra


Het is bijna lente. Na de kou van de winter warmt het leven op. Nieuwe groeikracht breekt het leven open. De aarde kleurt groen en kijk maar goed: óók de mensen kleuren mee – de tuinman laat al zien welke kleur het leven heeft. Groen, teken van hoop. Maar de vruchten van de boom blijven wat achter. En waarom overal dat prikkeldraad? Zou de tuinman er nog in geloven dat de lente sterker is dan de winter ? Word je er soms niet moedeloos van , laat alles maar zitten, ik kap er mee. De gelijkenis van de vijgenboom (Lucas 13: 1-9). Zo veel mooie woorden , maar bewerken ze ook iets ?Wordt er naar geluisterd, gehandeld, geleefd – ik zie en merk er vaak niets van. Over geduld. Volhouden en Doorgaan. Geloven in goedheid en genade. De werkelijkheid kan zo streng, hard en weerbarstig zijn – houd ik dat wel vol ?

Matthijs Glastra

Viering om 10 uur, voorganger ds. Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *