17-4-2022 Pasen ds. Matthijs Glastra


Zondag vieren we het Paasfeest en “Promises” komt zingen, fijn.

Tussen Emmaüs en Jeruzalem lopen twee mannen . Op lopen ze net de andere kant op ? Soms weet je niet of je van hoop naar vrees loopt, van verdriet naar geluk, van toekomst of verleden, van einde of nieuw begin. Zó eerlijk vertelt Lucas wat Pasen is. Het is niet zo zeer het verhaal wat wij mogen delen, het is vooral de Paas-ervaring.  Dat je denkt en ziet: alles is voorbij  – en dan toch dat stemmetje dat spreekt: maar weet je nog dat … En dan loopt Jezus opeens mee, een stukje in jouw leven , zien soms even. Zou dat genoeg zijn om verder te gaan op de weg die hij gegaan is ? JA zeggen die twee mannen en ze breken het brood. JA zeggen óók wij – met vallen en opstaan, soms wel en soms niet.
De weg tussen Emmaüs en Jeruzalem is de weg tussen het kruis en het Licht van Pasen. Die weg vind je in snippers. Brokjes . Onverwachte momenten tussen mensen waarin geloof hoop en liefde gedeeld worden. In ons kerkje wordt die weg zichtbaar en mochten wij hem dankbaar gaan.

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *