24-4-2022 ds. Ingrid de Zwart (em)


Beloken Pasen wordt deze zondag wel genoemd. Beloken betekent: de luiken worden gesloten. Beloken Pasen is de zondag waarop het Paasfeest wordt afgesloten, al tintelt ook daarna de feestvreugde nog wekenlang in de vieringen door, tot en met zondag Trinitatis. Een andere naam voor deze zondag is ‘quasimodo geniti’= ‘ als pasgeboren kinderen’. Dit is namelijk ook de dag waarop in de eerste christelijke gemeenschappen de mensen, die in de Paasnacht gedoopt waren, hun witte doopkleed weer aflegden. Ze begonnen aan hun nieuwe leven, achter Christus aan.
We worden uitgenodigd om dat ook te doen;  de weg van Christus volgen.
Dat viel en valt niet altijd mee. Gaandeweg kan het alledaagse leven met z’n vragen en zorgen ons enthousiasme dempen. De twijfel slaat toe en knaagt aan ons geloof;  volgen we geen drogbeeld na? Is het allemaal wel waar?
Misschien kunnen we ons dan goed herkennen in die ene leerling van Jezus, Thomas, de eeuwige twijfelaar.  Bijzonder dat juist hij een plek heeft gekregen in het paasverhaal!

ds. Ingrid de Zwart (emeritus)

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *