8-5-2022 ds. Matthijs Glastra


‘Het Amalekmonument’ in Den Haag, te vinden aan het Rabbijn Maarsenplein. We zien centraal geplaatst een jonge vrouw en man – met een kind aan zijn been – die bescherming vinden binnen de Davidsster. In de linker punt ligt een slachtoffer van de Holocaust. Vlak naast deze Davidsster is een plaquette geplaatst met woorden uit Deuteronomium 25. “Gedenk wat Amalek u gedaan heeft, vergeet het niet”.
Aan de vraag of herdenken nog wel zin heeft nu die Tweede Wereldoorlog steeds verder weg
in het verleden ligt wordt deze maanden een vreselijk duidelijk antwoord gegeven. Oorlog is niet ver weg, maar het komt ons steeds dichterbij. Laten wij nooit ophouden te gedenken. We lezen twee teksten uit Exodus 18 en Deuteronomium 25 over Amalek. Over de noodzaak van gedenken. De zeven namen die wij als gemeente adopteerden van het Namenmonument in Amsterdam worden in ons midden genoemd. En laten we vooral onszelf en deze wereld moed en hoop en vrede inzingen.

Matthijs Glastra

     

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *