5-6-2022 PINKSTEREN ds. Matthijs Glastra


Pinksteren 5 juni 2022

“Nadenken was niet nodig”
Iemand vertelt over de kerk waar zij niet meer komt. Een kerk die naar binnen gekeerd was, waar geluisterd moest worden, die eigenlijk alleen maar in  gesprek was met zichzelf. De wereld was buiten en moest ‘buiten blijven’. Daardoor was er geen beweging naar buiten, geen echte nieuwsgierigheid en interesse in de ander, ontbrak het aan wederzijds begrip en een open taal. Dat was allemaal niet nodig, want ‘alle dingen die je weten moest waren al bekend’.
Pinksteren is een ongrijpbaar feest. Want ja – een ontmoeting met de ander is spannend, onzeker en je weet niet hoe het verder gaat. Vijftig dagen na Pasen was het voor de discipelen van Jezus duidelijk: we kunnen ons nog lange tijd terugtrekken in onze wereld van ‘geblindeerde ramen en gesloten deuren’ , maar als wij niet naar buiten bewegen wordt het koud en kil in dit huis. Ze gingen naar buiten, ontmoetten allerlei mensen met steeds andere verhalen. Ze merkten dat al die wegen die mensen gaan soms bij God uitkomen, en soms ook helemaal niet. Buiten scheen de zon, warm, liefdevol, voor iedereen. En God en mensen verstonden elkaar.

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *