23-4-2023 ds. Bouke de Haan


Inleiding op de viering van 23 april:

Het rooster reikt Joh. 21 aan. Daarin kunnen we door verschillende woorden getroffen worden, mede afhankelijk van de omstandigheden waarin je op dat moment verkeert. De ene keer zal dat zijn de bijzondere visvangst, de andere keer het mysterieuze van het opstandingslichaam van Jezus (niet herkennen en een andere keer “Het is de Heer.” (vs.7)). Dit keer bleef ik haken bij vs.9 “… zagen ze een vuurtje”. Het kan je zo maar gebeuren dat, wanneer je in de vlammetjes staart, er herinneringen boven komen aan een eerder vuurtje. Het kunnen ook andere beelden, woorden, geuren enz. zijn die bepaalde herinneringen oproepen, met al de gevoelens die daar bij horen. Als thema heb ik dan ook gekozen: “Dat vuurtje ….”
De naam van deze zondag is Misericordia Domini (Ps. 33:1, 5, vrij weergegeven: Van de barmhartigheid van de Heer wil ik zingen). De barmhartigheid van de Heer valt ook in het evangelieverhaal van vandaag op, in de wijze waarop de Heer met Simon Petrus omgaat.

Bouke de Haan

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *