7 mei 2023 ds. Hans van de Wal


Volgens de kerkelijke kalender leven we nog in de tijd van Pasen. Maar vandaag, op zondag Cantate (genoemd naar Psalm 98: ‘zingt de Heer een nieuw lied’) doen we als het ware een stapje terug. De lezing uit Johannes brengt ons terug naar de tijd vóór Pasen, vóór Jezus’ dood en opstanding. Jezus wéét wat er gaat gebeuren. En Hij is bereid. Hij weet dat het afscheid van zijn leerlingen nabij is. En hij bereidt hen nu voor op de dingen die gaan komen. Het lezingenrooster stelt vandaag déze tekst voor. En dat is natuurlijk geen toeval. Want wat Jezus hier zegt reikt tot voorbij zijn dood, voorbij Pasen. En zo heeft de kerk ze ook verstaan, als woorden die geldig zijn voor alle tijden, voor ieder mens die door Jezus tot God komt. Ik ga, om júllie plaats te bereiden. Maak je niet ongerust. Jullie kennen de weg naar waar ik heen ga’.

Hans van de Wal

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *