Herder en koning?


Mooie positieve reacties op het tv-interview met koning Willem Alexander! De koning is een warm en hartelijk mens die het koningschap niet ziet als een mooie buitenkant, een losse huls zonder inhoud, maar het met hart en ziel invult. De koning heeft zijn hart laten spreken en ons een inkijkje in zijn hart gegund. Ik neem dat vanmorgen mee naar het verhaal van de goede herder die geen huurling is.

Herder: voor velen een wat ouderwets beeld  en beroep. Waarmee zou je dat vandaag kunnen vergelijken? Een soort nachtwerker, pizza-courier, verpleegster op de nachtpost? Of lijkt een goede herder ook wel wat op een goede koning? We lezen vanmorgen Johannes 10: 11-21. Jezus zoekt naar een beeld om  te zeggen wie hij  is en komt uit bij ‘het hart van een herder’. Dat lijkt op het hart van een goede  koning. Van een verpleegster. Van… mijzelf?? Laat ik mij echt raken in mijn hart of houd ik de rem er een beetje op (soms heel erg nodig, maar soms ook niet). We horen ook de psalm van de herder, Psalm 23, in een nieuwe vertaling in straattaal.  Je kunt naar de kerk gaan omdat het hoort (‘huurt).
Het kan ook ‘van harte’.

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *