Pinksteren, zondag 4 juni 2017 1


Een grapje over zuinige Nederlanders.  Komt een man bij het benzinestation: ‘hoe duur is één druppel benzine?’. ‘Omdat u het bent: dat kost niets’ ‘ Druppelt  u hem dan maar vol!’ Pinksteren is het feest van de Heilige Geest, de volle tank! Veel halleluja’s. Volle kerken waar het swingt en zingt. Soms spreekt men er zelfs in tongen. Onze ‘gewone PKN-volkskerk’ steekt daar vaak wat bleekjes bij af. Hebben wij wel de Geest? Een paar druppeltjes of een volle tank? Ik zou alleen al over het eerste vers van Handelingen kunnen  preken: toen het Pinksterfeest aanbrak, waren allen bijeen. Ze WAREN al bij elkaar. Ze kwamen niet voor een feestje, voor iets nieuws. Voor mij schuilt daar de (geloofs)kracht van die 12 apostelen in. Ze hebben elkaar en God niet losgelaten, maar zijn gebleven. Doorgaan met wat er nu is, daarin  houden ze elkaar vast. En in dit wachten groeit hun verwachten.

Naast Handelingen 2 lezen we vanmorgen Genesis 16. Ik neem dit verhaal mee vanuit de Duitse Kirchentag waar het grote thema was “Du siehst mich”. Het zijn de woorden van Hagar, een slavin, een vluchteling, gesproken in de woestijn. Niets te zien, zou je denken. Zij voelt daar dat er tóch iets, iemand is die met haar meegaat, haar niet loslaat. ‘Dat is God’ zegt een engel tegen haar. En heel bijzonder in de Bijbelse wereld van toen: een vrouw geeft dan zelf, op eigen initiatief, in haar eigen woorden een naam aan God. “Jij die mij ziet”. Wat een geestkracht, wat een belofte! Heel fijn dus dat Promises (!) vanmorgen zingt!                                               

Matthijs Glastra


Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Een gedachte over “Pinksteren, zondag 4 juni 2017