meditatie Huissen

Het leven van Maarten Luther


Filmavond. Het leven van Maarten Luther wordt gespaard tijdens een blikseminslag. Hij ervaart dit als een ’teken van boven’ en besluit Augustijner monnik te worden. Als priester krijgt hij steeds meer (innerlijke) conflicten met hoe de Katholieke Kerk handelt, met name de aflaathandel. Op 31 oktober 1517 spijkert Luther zijn beroemde 95 stellingen op de deur van de slotkerk in Wittenburg. Dit moment markeert het begin van een ingrijpende hervormingsproces in kerk en samenleving.

In 2017 – 500 jaar later – wordt op vele manieren bij deze Reformatie stilgestaan Voor wie zich in dit verhaal wil inleven, vertonen wij aan de vooravond van Hervormingsdag de Duitse film ‘Luther’. Een Engels gesproken biografisch drama met Nederlandse ondertiteling. Regie: Erick Till, 2003, 120 min.

Donderdagavond 26 oktober 2017, 19.45 uur

Protestantse Kerk Huissen, Raadhuisplein 35. Gratis toegang.

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *