Zondag 11 maart, ds. Matthijs Glastra


Vond je het ook zo’n slechte film ? Een vraag waar het antwoord eigenlijk al in meegeven wordt.  Gebruik in een gesprek daarom  eens wat vaker de NIVEA : Niet Invullen Voor Een Ander. Er zijn open vragen en gesloten vragen. En nog steeds gaan wij er meestal vanuit dat bij elke vraag wel een antwoord hoort.

Jezus stelt vanmorgen (Johannes 6: 1-15) een vraag. Een suggestieve vraag. Een vraag waarin het antwoord al meegegeven wordt: als ergens te weinig van is, hoe los je dat dan op? Filippus, waar zou jij dan brood gaan KOPEN??  De ontknoping en de echte vraag zitten echter heel ergens anders: brood is er niet vooral om te kopen, maar om te delen. Pas dus op, luister goed. Laat jouw antwoord niet alleen bepalen door wat de vraag suggereert. En zo ontspint zich vanmorgen een wonderbaarlijke gebeurtenis. En is de prachtige naam voor deze zondag “Verheugt  u !!”

En vanaf 13.30 uur is er deze zondag Kliederkerk !

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *