7-10-2018 ds Matthijs Glastra


Een gebroken hart. Daarachter zie je dan ook twee (of meer) gebroken mensen. Verwachtingen die niet uitkwamen. Leven en liefde die niet altijd goed samengaan. En dan zegt Jezus: “ Wat God verbonden heeft, mag een mens niet scheiden” (Marcus 10: 1-12). Ik vraag me af: als Jezus geweten had wat deze uitspraak teweeg heeft gebracht, zou hij dat dan nog zó, met deze woorden, gesproken hebben?  Naast het menselijke leed en verdriet voegt zo’n commentaar nóg meer boosheid en verdriet toe. We proberen het al lezend en vragend te verstaan.

Ook een moeizame liefde: joden en christenen, Israël en de kerk. ‘Onopgeefbaar verbonden’ zegt de kerkorde van de Protestantse Kerk, ‘eeuwige liefde’. Ook dat keert terug deze Israël-zondag.

En wat ook verbonden wordt: zeggen en doen, woord en sacrament. We delen brood en wijn aan de tafel van de liefde.

Liederen: 8B – 103 – 319 – 961 – 791

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *