Pasen 2019 ds. Matthijs Glastra


Wie zal de steen wegrollen?

Het zijn de vrouwen die tot het laatste toe bij Jezus blijven. Het zijn de  vrouwen die als eersten op weg gaan om zijn lichaam verder te verzorgen. En onderweg zijn er dan altijd vragen die opeens opflitsen: wie zal de steen wegrollen??
Een jongeman in witte klederen heeft dat al gedaan. Vast een engel. Met Pasen verschijnen ze regelmatig in de bijbelverhalen. De meest gestelde vraag over engelen blijkt (misschien een grapje) te zijn: hoeveel engelen kunnen er dansen op de punt van een naald ? In een ver verleden waren dat dé vragen waar de godgeleerden zich mee bezig hielden.
Jammer dat die serieuze en zware theologen niet goed geluisterd hebben. De vraag ging namelijk over dansen ! Engelen willen dansen, zweven, luchtig en levendig. Zo dansen zij de steen weg , zo danst Jezus het leven in. Hij blijft bij ons waar wij verder gaan in zijn spoor.
De viering is luchtig en levendig. Voor jong en oud(er). “Promises” zingt. Mooi om samen Pasen te vieren!

wentel de steen van mijn graf
wentel die last van mij af
ik wil, van windsels bevrijd,
deel aan de werkelijkheid.

-Hella S. Haasse-
Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *