Stille Week 2019 ds Matthijs Glastra


Bij de vieringen Stille Week –  “DAT NA DE NACHT DE MORGEN KOMT” 
Blijf bij me want de dag versmalt
nog even en de nacht zal het licht verjagen
Blijf bij me als je kunt
help me het zwart te verdragen
hou de nacht met me uit
zing me liedjes van liefde
vertel me verhalen van licht
vertel me als je kunt
dat na de nacht de morgen komt
Een nieuw begin – een thema dat de Veertigdagentijd voluit heeft geklonken. En als het dan Pasen wordt, tóch elk jaar weer die lichte aarzeling: hoe kun je iets nieuws beginnen wat je al zo veel vaker gedaan hebt. Pasen vieren. De diensten in de Stille Week. Een kopie van vorig jaar ? Zou eigenlijk best wel kunnen. De boodschap is en blijft toch steeds dezelfde: “dood wordt leven, donker wordt licht, een nieuwe dag begint – want ik lief je leven”De cantorij zingt dit jaar een paar liederen uit “De graankorrel”.  Een lied van Herman Verbeek en Stef Bos. Een kruisweg .Een psalm van Huub Oosterhuis. Fragment uit de Matthaus-Passion. Foto’s van Erwin Olaf. Prachtige liederen van in en buiten het liedboek. Dit jaar tóch weer anders. Ook weer hetzelfde: mogen delen in de diepste ervaring van het mysterie van het geloof:
‘liefde alleen laat zich kennen
 als toekomst die blijft
’t is liefde die ziet hoe opnieuw te beginnen

die ieder verdriet ook de dood kan overwinnen”
Matthijs Glastra

 

De vieringen in de Stille Week worden gehouden op

Witte Donderdag 18 april, 19.30 uur

Goede Vrijdag 19 april, 19.30 uur

Stille Zaterdag, Paaswake, 22.00 uur, “OVERGAVE” , het begint met licht!

De voorganger in alle diensten is ds. Matthijs Glastra. De cantorij verleent haar medewerking o.l.v. Herman Schimmel, cantor-organist.

 

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *