18-8-2019 ds Matthijs Glastra


“Als we het echte kerstverhaal niet kennen, lopen we het risico dat we gaan denken dat het christendom het verhaal vertelt van warme chocolademelk, gebakken suikerkoekjes en een hemelse vrede. Wat mij zorgen baart is dat wij met kerst Herodes vergeten”. Een citaat van Nadia Bolz-Weber, dit weekend te gast op het Gracelandfestival in Vierhouten.
Het evangelie van Jezus is écht iets anders dan ‘de lieve vrede’ of ‘de mantel der liefde’. De evangelist Lucas die het woordje vrede het vaakst gebruikt (het Griekse ‘eirene’ – Irene!) , te beginnen met zijn kerstverhaal van vrede op aarde, zoekt naar de gelaagdheid van die vrede. De verbondenheid én spanning tussen God en mensen, hemel en aarde. Een kind geboren in een wereld waar óók kinderen gedood worden, hoe houden we dat vol?  In hoofdstuk 12 (49-56) laat Lucas Jezus daarom voluit zeggen: “Ik ben niet gekomen om vrede te brengen, maar verdeeldheid”. Geen rustige tekst voor een uitgeruste dominee om mee te beginnen!

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *