22-9-2019 ds Matthijs Glastra


Vorige week was het nog de 13e zondag van de zomer, deze zondag is het al weer de 1e zondag van de herfst. Al valt dat voorlopig nog erg mee de zomerse temperaturen.
Het woord herfst is een woord dat in de verhalen van David en Saul meespeelt (1 Samuel 18: 28 – 19:17) Het is herfst in het leven van Saul. Zijn koningschap verliest zijn glans en inhoud. In zijn leven steken de depressieve herfststormen op. Tegenover de lenteachtige frisheid van David steekt Saul steeds fletser af. Boos en jaloers probeert Saul David te doden. Maar zijn eigen kinderen, Jonathan en Michal kiezen voor David en helpen hem te vluchten. In Michal botsen twee zielen in één hart: dochter van Saul én vrouw van David.

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *