8-12-2019 ds. Theo de Zwart Harpal, Arnhem


“In vrijheid mogen leven, is toegroeien naar de zon”

Buiten de stevige muren van huwelijk, arbeid en leger wil een mens ook vrij kunnen leven en toegroeien naar de zon. Dromend over verre streken die als goud de sluier van de morgenzon doorschijnen, die in spannende nachten bij het schijnsel van de lamp, de onderzoekers lokken als verborgen schatten. Dietrich Bonhoeffer (1906-1945).

Preken is altijd weer een spannend en wonderlijk gebeuren. Het is fijn dat ik als lid van onze Gemeente ook dit jaar weer het Woord van God mocht overdenken en vertolken. Vragen die mij bezighouden zijn: Hoe raken oude Bijbelwoorden ons leven in het hier en nu? Blijft het een betoog of springt de vonk over? Krijgen woorden vleugels en wordt het écht een “bezield verhaal”? Bij iedere preek realiseer ik me dat het Koninkrijk van God niet bestaat uit woorden, maar uit kracht. Mogen we hier al biddend naar uitkijken en samen de 2e Adventszondag met elkaar vieren ….

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *