10-5 Morgengebed ds Matthijs Glastra


Zondag 10 mei 2020 –  5e zondag van Pasen – zondag Cantate, ZING!!

Voorganger : Ds. Matthijs Glastra
Organist: Paul Ballhaus

We zijn via  www.kerkomroep.nl met elkaar verbonden in een moment van bemoediging en bezinning

 Tussen Pasen en Pinksteren blijf ik verhalen uit het leven van Simon Petrus, Jonaszn volgen. In Marcus 1: 29-38 komt Jezus bij hem thuis op bezoek en treft daar zijn zieke schoonmoeder aan. Ze heeft koorts, een gevaarlijk virus heeft de kop opgestoken en dan kun je maar beter binnen blijven. We weten er alles van. Over schoonmoeders worden heel wat (zieke) grappen gemaakt. “Wanneer kun je met je schoonmoeder vrede sluiten? Zodra een ezel op een ladder klimt” (Joods gezegde). Over moeders zijn we heel wat aardiger (en niet alleen op moederdag). Waarom toch zou  Marcus, de evangelist van de grote lijnen, dit kleine bezoekje hebben opgenomen in zijn evangelie?
Bij de liturgie noem ik nog lied 709, “Nooit lichter ving de lente aan dan toen uw hand ons volk bevrijdde”. Ad den Besten schreef het in 1985, 40 jaar na de bevrijding en verwerkte daarin een citaat uit de preek die prof. H.K.Miskotte in de Nieuwe Kerk van Amsterdam hield op 9 mei 1945, een paar dagen na de bevrijding. Sommigen zullen deze zondag 10 mei bepaald worden bij het begin van die oorlog, 80 jaar geleden. Bij alles wat er al gezegd en herdacht is, is het goed om deze zondag 10 mei dit lied van dankbaarheid én bezinning te zingen.

Matthijs Glastra     

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *