11-10-2020 ds Matthijs Glastra


PAULUS  & THE VOICE OF ATHENE !

Er zijn van die prachtige zinnen!!! Ik kreeg deze week van iemand een reactie op de reizen met Paulus die we aan het maken zijn. Paulus was voor haar besmet geraakt met een dogmatisch virus: te zwaar, streng, moeilijk, vrouwonvriendelijk. Niet echt een gesprekspartner om een open gesprek mee te hebben. Ze had Paulus een beetje ‘in quarantaine’ gezet. En toen kwam die prachtige zin: ‘nu ontdek ik dat Paulus weer tevoorschijn komt uit de hoek waarin hij verdween’.
Geweldig! Daarom blijven we de Schrift openen. Daarom reizen mensen naar elkaar. Daarom zoeken we naar de goede woorden in een gesprek: dat het leven (weer) tevoorschijn komt. En Paulus komt onderweg niet alleen Joden en Grieken tegen van toen, maar ook Dietrich Bonhoeffer en mij. Ga op reis, in geloof en vertrouwen, neem geen blad voor jouw mond. Ga!Vanmorgen de tweede zendingsreis (Handelingen 15:36 – 18:22). Paulus komt in Athene en mag daar zijn speech houden. Een stad vol met idolen, beelden en goden en voor alle zekerheid hebben ze er ook maar een ‘voor de onbekende God’. Daar wil Paulus wel een lied over zingen, hij mag het podium op. Welkom in de Voice of Athene! – zouden ze hun stoeltjes voor zijn verhaal omdraaien?Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *