13-12-2020 ds Matthijs Glastra


Geboeid

Van de brieven van Paulus zijn er een aantal uit de gevangenis geschreven (en dan weet je nooit helemaal zeker of ze wel écht van Paulus zijn). Gevangen gezet, geboeid omdat hij voortdurend schrijft: ik ben in mijn leven geboeid geraakt door Christus. Hij heeft mijn hart geraakt, gevangen ! Paulus is zo vervuld van Gods liefde en ruimte dat hij daar in alle vrijmoedigheid over spreekt. En dat wordt niet door iedereen gewaardeerd. Opgepakt vanwege zijn geloof door mensen bij wie geen ruimte is voor andersdenkenden.
We lezen Colossenzen 4 , een brief die Paulus afsluit met de woorden “Denk aan mijn boeien, genade zij met jullie”. In andere vertalingen staat er ‘denk aan mijn banden’. Paulus is gebonden, en dat kan véél betekenen. In Adventsliederen klinkt door hoe wij gebonden zijn aan de schaduwen van het donker. Paulus verbindt (!) banden met genade, ruimte. We lezen deze viering de Adventsbrief uit Brandenburg , teken van een diepe band die ons bindt. Er liggen brieven van Amnesty om te versturen. Als je niet in de kerk komt, maar wel een brief wil schrijven – laat het mij weten.
En de derde kaars gaat branden, licht op weg naar Kerst.

Matthijs Glastra

Een reactie plaatsen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *